Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wolontariusze dla orkiestry

Na ulicach miast trwała zbiórka na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbierane są na sprzęt medyczny dla dzieci i osób starszych.

To już 21. finał orkiestry. Od rana pieniądze do puszek zbierają wolontariusze. Wioletta Berg z Zabrza trzeci raz zaangażowała się w akcję. – Chcę pomagać, dlatego jak tylko mogę, włączam się w orkiestrę. Mam świadomość, że przyczyniam się do ostatecznego wyniku, bo jakąś część tych zgromadzonych pieniędzy ja zebrałam. W tym roku, inaczej niż zwykle, zbieramy pieniądze nie tylko dla dzieci, ale i dla osób starszych. My kiedyś też będziemy starsi i może taka pomoc będzie nam potrzebna – mówi.

– Jak robi się coś dobrego, to jest satysfakcja. Ale też konkretna pomoc – dodaje Angelika Koza. – Ja na przykład odwiedzam razem z koleżanką dom dziecka. Spotykamy się z dziećmi, gramy z nimi, pomagamy sprzątać. Takie zwykłe codzienne rzeczy. I wiem też, jak czasami jest ciężko, jak w niektórych miejscach potrzebne są pieniądze.

Zbiórka potrwa do wieczora. W większych miastach na finał zaplanowane zostały koncerty i inne imprezy.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma