Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wystawa fotografii w Bytomiu

Bytomskie muzeum, jako pierwsze w Polsce, prezentuje sto najlepszych zdjęć konkursowych w postaci wystawy „Fotografia Dzikiej Przyrody 2012”. Prace 77 fotografów z 24 krajów.

Wildlife Photographer of the Year to prestiżowy konkurs fotografii dzikiej przyrody na świecie, który odbywa się od 48 lat. W tym roku w 19 kategoriach rywalizowało blisko 4,5 tysiąca fotografów z 98 krajów. Na konkurs przysłano 48 tysięcy prac. Na wystawie prezentowane są najlepsze, nagrodzone fotografie.

Za najlepszą pracę w konkursie w 2012 roku uznano fotografię Paula Nicklena z Kanady. Natomiast tytuł dla młodego twórcy otrzymał Owen Hearn z Wielkiej Brytanii. Wśród nagrodzonych zdjęć znalazły się prace dwóch polskich fotografów - Cezariusza Andrejczuka i Bartka Kosińskiego.

Tę ciekawą wystawę można oglądać w Muzeum Górnośląskim do 3 lutego. Ekspozycja będzie prezentowane przez cały rok, po Bytomiu pokazana zostanie jeszcze w jedenastu miastach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma