Nowy numer 24/2021 Archiwum

Przedstawienia o Bożym Narodzeniu

Każda dziewczyna chce być aniołkiem, a każdy chłopak pasterzem – dzieci z Wielowsi i Świbia zaprezentowały swoje aktorskie umiejętności.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Wielowsi 9 stycznia przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych zaprezentowali bożonarodzeniowe inscenizacje. – Ten temat jest na tyle wdzięczny i bliski sercu, że kolejne roczniki dzieci chcą występować w jasełkach. Dziewczynki chcą być aniołkami, chłopcy - grać pasterzy i Heroda. Co roku, mimo że mogło by się to wydawać nudne, dzieci bardzo chętnie w tym uczestniczą, a nauczyciele i wychowawcy są zmotywowani, żeby ten temat podejmować – mówi Kornelia Galbierz, która prowadzi w Wielowsi Teatrzyk „Iskierki” i zainicjowała międzygminny przegląd.

W tym roku odbył się on już po raz dziesiąty. Zgłosiło się siedem zespołów z Wielowsi i Świbia, w tym jedno przedszkole. Dzieci zaprezentowały się już na różnych spotkaniach w okresie przedświątecznym, a przegląd był zwieńczeniem tych wszystkich występów. – Jury uznało, że poziom z roku na rok wzrasta, temat jest przedstawiany nie tylko tradycyjnie, ale wprowadzane są różne nowe wątki i ciekawe interpretacje. Jest w tym dużo inwencji dzieci – podkreśla Kornelia Galbierz.

X Międzygminny Przegląd Jasełek  w Wielowsi

Przedszkola

I miejsce – Przedszkole z Wielowsi (jedyny uczestnik w tej kategorii)

Klasy I–III

I miejsce ex aequo – Klasa II SP w Świbiu za jasełka „Listy do Dzieciątka”

i klasa II b SP w Wielowsi za jasełka tradycyjne

II miejsce – Zespół klasy I ze SP w Świbiu za jasełka „Trzej Królowie”

III miejsca nie przyznano

Klasy IV–VI

I miejsce ex aequo  - Teatrzyk Iskierki z GOK Wielowieś za „Jasełka nowoczesne” i SP w Świbiu – grupa mieszana za jasełka „Święci w Betlejem”

II miejsce – SP w Świbiu za „Jasełka na wesoło”

III miejsca nie przyznano

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama