Nowy numer 25/2018 Archiwum

Kolędnicy z Bojkowa

Dzieci z Bojkowa czwarty raz wzięły udział w akcji Kolędnicy Misyjni. 32 dzieci w sześciu grupach przeszło przez Bojków, odwiedzając około sto domów.

Podczas kolędowania rozdawali pamiątkowe bombki i mówili o trudnej sytuacji swoich rówieśników na świecie. Mieszkańcy Bojkowa okazali się niezwykle hojni – zebrano 3000 zł, a pieniądza zostały przeznaczone na pomoc dzieciom w Wietnamie.

W bliższym poznaniu tego azjatyckiego kraju pomagał dzieciom mieszkający od dwóch lat w Bojkowie pan Aj, Wietnamczyk. W trakcie wcześniejszych spotkań formacyjnych kolędnicy mieli okazję zobaczyć zdjęcia i filmy z Wietnamu, poznać na czym polega wodny teatr oraz wziąć udział w konkursie jedzenia ryżu pałeczkami. Nie obyło się także bez szybkiego kursu języka wietnamskiego. Choć pan Aj jest buddystą to z entuzjazmem zaangażował się w chrześcijańską tradycję. Na dowód szacunku dla akcji, jaką prowadziły dzieci z Bojkowa, przywiózł z Hanoi dla każdego smaczne ciasteczka.

Wspólne kolędowanie misyjne nie odbyłoby się bez dużego zaangażowania wielu osób i środowisk, miedzy innymi rodziców, duszpasterzy i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 8.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma