Nowy numer 25/2018 Archiwum

Kokotek przed szopką

Msze i nabożeństwa z aniołkami oraz jasełka – ojcowie oblaci zapraszają w niedziele do swojego kościółka w Kokotku k. Lublińca.

Słynie on m.in. z ciekawej szopki, którą można oglądać podczas Mszy i nabożeństw. We wszystkie niedziele stycznia odbywają się tutaj „Msze z aniołkami” (o 10.00)  i „Nabożeństwa z aniołkami” (o 15.00) z udziałem przebranych dzieci z parafii, które angażują się w ich oprawę. 

Popołudniowe nabożeństwa dodatkowo połączone są z jasełkami w wykonaniu młodzieży, głównie z Kokotka, ale nie tylko. Jasełka są kontynuacją teatralnej myśli podjętej w tym roku w inscenizacji Pasji wielkopostnej. Pokazane są w nich dwa światy: jeden nasz współczesny, a drugi – bożonarodzeniowy. I okazuje się, że nie są one sobie obce... Premiera jasełek odbyła się w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia i została bardzo ciepło przyjęta. W przedstawieniu bierze udział prawie 20 młodych osób.

Jasełka będą wystawiane jeszcze w połączeniu z nabożeństwami 13 i 20 stycznia o 15.00.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma