Nowy numer 24/2021 Archiwum

Pastorałka Schillera i...

W kościele św. Antoniego w Gliwicach Wójtowej Wsi w uroczystość Trzech Króli odbędzie się niecodzienny koncert.

- Zapowiada się bardo ciekawe spotkanie, ponieważ wszyscy podchodzimy do tego wydarzenia z entuzjazmem. Chcemy uczcić 115. rocznicę powstania ruchu śpiewaczego na Wójtowej Wsi. Chór Cantemus, który kontynuuje tę tradycję i młodzieżowy zespół Antoni wspólnie przygotowali fragmenty "Pastorałki" Leona Schillera, wybrane i zaadaptowane przez naszą koleżankę Aleksandrę Gawor i dyrygenta Jakuba Turkiewicza – mówi Justyna Strzałkowska, chórzystka Cantemus.

- Planowany jest też występ zespołu muzyki dawnej Canterini pod kierownictwem Jakuba Turkiewicza, a Ewa Bednarz przygotowuje do kolędowania uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10. Natomiast dzieci z przedszkola "Niezapominajka" wystawią jasełka pod kierunkiem pani Małgorzaty Kutrzyk.

Rozpoczęcie koncertu 6 stycznia o 15.30.

Chór w Wójtowej Wsi działał już w 1848 roku. Najpierw była Harmonia, potem Jutrzenka, a od 1991 roku istnieje tutaj Cantemus. Dyryguje nim Jakub Turkiewicz, a prezesem jest Jolanta Szelejewska. Uwzględniając tak długą tradycję śpiewaczą Śląski Związek Chórów i Orkiestr 6 października 2012 roku włączył chór Cantemus parafii św. Antoniego w Gliwicach do Ogólnopolskiej Konfraterni Najstarszych Chórów i Orkiestr oraz wręczył mu certyfikat przynależności do tego stowarzyszenia.

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama