W Nowym Roku uważaj na sklepowe ceny

Od 1 stycznia sklepy nie będą już miały obowiązku umieszczać metki z ceną na każdym produkcie.

O zmianie przepisów nie wiedział żaden z klientów, robiących sylwestrowe zakupy w gliwickich sklepach. Nigdzie nie wisiała również żadna informacja o nowych przepisach. Lepiej więc uważać, po co sięgamy ze sklepowej półki, by przy kasie nie było przykrej niespodzianki.

Do tej pory każdy produkt musiał mieć naklejoną aktualną cenę, co dla dla właścicieli sklepów było sporym utrudnieniem. Od Nowego Roku to się zmieni, choć pomimo zmiany przepisów sprzedawcy nadal będą mieli obowiązek dokładnego informowania klientów o cenie produktu tak, aby nikt nie miał wątpliwości, ile płaci za zakupy.

Na zmianie przepisów najbardziej skorzystają duże sieci handlowe. Nie będą bowiem musiały, przy promocjach i zmianach cen, nieustannie zmieniać metek na produktach.

Ze zmian raczej nie będą się cieszyć klienci - mogą one bowiem spowodować niezły chaos i często wprowadzać w błąd. Towar na półkach rzadko kiedy jest nienagannie uporządkowany, o pomyłkę więc nietrudno. Lepiej od Nowego Roku dokładnie przyglądać się temu, co kupujemy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI: