Nowy numer 23/2021 Archiwum

Program „Rodzina 3+” w Gliwicach

Od początku roku rodziny z trójką i więcej dzieci mogą taniej korzystać z trzynastu obiektów w mieście.

To propozycja dla rodzin wielodzietnych. Będą one mogły korzystać ze zniżek cenowych w wybranych obiektach sportowych i kulturalnych na terenie miasta. Wystarczy do tego specjalna karta, którą można bezpłatnie wyrobić w Urzędzie Miejskim.

Program obejmuje rodziny (także samotnych rodziców i opiekunów) mieszkające w Gliwicach, które mają na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18. roku życia lub do 24. roku życia, jeśli dziecko uczy się albo studiuje. W programie może uczestniczyć każda rodzina wielodzietna niezależnie od osiąganego dochodu. Warunki te spełnia około 2738 gliwickich rodzin liczących około 15 000 osób.

Od stycznia posiadacze kart będą mogli korzystać z 50-procentowych zniżek na wybrane usługi w 13 miejskich obiektach. Obecnie w gronie partnerów „Rodziny 3+” znajdują się kryte pływalnie „Delfin”, „Mewa” i „Olimpijczyk”, Palmiarnia Miejska, Kąpielisko Leśne, sztuczne lodowisko przy ul. Oriona, korty tenisowe przy ul. Kosynierów, Ośrodek Wypoczynkowy w Czechowicach, Gliwicki Teatr Muzyczny, oddziały Muzeum w Gliwicach (Willa Caro, Zamek Piastowski, Oddział Odlewnictwa Artystycznego, Radiostacja Gliwice). Wszystkie miejsca, w których będzie można korzystać z ulg zostaną oznaczone naklejkami z logo „Rodzina 3+”. Szczegółowy wykaz jest dostępny na stronie www.gliwice.eu i będzie na bieżąco aktualizowany.

Gliwicki Urząd Miejski zaprasza także do udziału w programie prywatnych przedsiębiorców, np. kina, sale zabaw dla dzieci, kluby fitness, punkty usługowe, apteki, księgarnie, którzy chcą wesprzeć wielodzietne rodziny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama