Wyjechali do Rzymu

W Europejskim Spotkaniu Młodych będzie uczestniczyło prawie 140 osób z diecezji gliwickiej. Już są w drodze do Wiecznego Miasta.

To już 35. spotkanie młodzieży zapoczątkowane przez brata Rogera organizowane na przełomie roku przez wspólnotę z Taizé. Szacuje się, że w tych do Rzymu przyjedzie około 40 tysięcy młodych ludzi z różnych krajów. Wśród nich będzie prawie 140-osobowa grupa z diecezji gliwickiej, która wyjechała na spotkanie 27 grudnia w południe razem z czterema księżmi. Zanim wyruszyli w drogę na Europejskie Spotkanie Młodych do Rzymu, uczestniczyli w Eucharystii odprawionej w gliwickiej katedrze.

– Rozpoczynamy kolejny etap Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię. To czas, w którym będziemy zastanawiać się nad słowami listu brata Aloisa, który zachęca do odnawiania więzów zaufania i solidarności międzyludzkiej, a także zaufania i solidarności wobec Pana Boga – powiedział przed wyjazdem ks. Artur Pytel, diecezjalny duszpasterz młodzieży, który razem z grupą pojechał do Rzymu. – Tegoroczne spotkanie młodych jest pielgrzymką do miejsca świętego w Roku Wiary, więc oprócz stałego programu modlitw i spotkań zaplanowany jest wspólny akt wyznania wiary podczas wieczornego nabożeństwa 1 stycznia w bazylice św. Pawła za Murami – dodał.

Zanim młodzież wyjechała na spotkanie do Rzymu, przygotowywała się do niego w czterech punktach w diecezji – w parafii Wszystkich Świętych i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gliwicach, św. Wawrzyńca w Zabrzu Mikulczycach i Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach.

Z Gliwic wyjechały dwa autokary, część młodzieży zaprała się z grupą katowicką, a część leci samolotem. Spotkanie potrwa do 2 stycznia, młodzież wróci do domu następnego dnia.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..