Nowy numer 25/2018 Archiwum

GM kupił gliwickiego Opla

Informację podał niemiecki dziennik, a sprawy nie chce komentować rzecznik General Motors.

O kupnie gliwickiej fabryki Opla poinformował niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung". Według gazety za sprzedaż części majątku GM o dwa lata, do 2016 roku, przedłużył termin spłaty pożyczki przyznanej Oplowi. Kupno gliwickiej fabryki ma poprawić kondycję finansową całego Opla, który tylko w ubiegłym roku miał ponad 700 mln euro straty, a w tym roku ta suma może wzrosnąć nawet do 1 mld euro. Rzecznik przedsiębiorstwa odmówił komentarza, twierdząc, że firma nie ma zwyczaju informowania o transakcjach wewnątrz koncernu.

Kupno Opla przez GM nie ma znaczenia dla funkcjonowania fabryki w Gliwicach. Może mieć jednak znaczenie w przyszłości, gdy koncern zechce reorganizować europejską produkcję w zakładach GM.

Wiosną tego roku koncern GM ogłosił, że w 2015 roku ma w Gliwicach ruszyć produkcja nowej generacji Astry IV. Na razie nie ma mowy o zwolnieniach, planuje się nawet zwiększenie zatrudnienia. Obecnie w gliwickim Oplu pracuje około 2,8 tys. osób.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma