Nowy numer 28/2018 Archiwum

Konkurs na rzeźbę Gwarka rozstrzygnięty

W przyszłym roku stanie w Tarnowskich Górach projekt Norberta Jastalskiego.

Konkurs ogłosił burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech. Jego celem było wyłonienie rzeźby Gwarka, od lat kojarzonego z miastem, które często nazywane jest miastem gwarków.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 19 grudnia na tarnogórskim Rynku, po uroczystości otwarcia zrewitalizowanej ulicy Krakowskiej, a przed tradycyjnym śpiewaniem kolęd.

W konkursie zwyciężył projekt Norberta Jastalskiego, który nadesłał trzy propozycje. Zgodnie z regulaminem konkursu, otrzymał nagrodę w wysokości 5 tys. zł. Drugie miejsce nie zostało przyznane, a na trzecim znalazły się ex aequo propozycje Piotra Gregulskiego oraz Bożeny Michalik (oboje otrzymali po tysiąc zł nagrody).

Makiety zwycięskich rzeźb można oglądać do końca 2012 roku w Punkcie Informacji o Mieście tarnogórskiego Ratusza.

Wykonanie rzeźby i jej usytuowanie w rejonie skrzyżowania ulic Krakowskiej i Tylnej planowane jest na 2013 rok.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma