Nowy numer 24/2018 Archiwum

Droga jak nowa

Można już wygodnie przejechać przebudowanym fragmentem drogi powiatowej nr 2944S Taciszów–Rzeczyce.

Oficjalne przekazanie jej do użytku odbyło się 13 grudnia. Jest to największa powiatowa inwestycja drogowa w mijającym roku. Prace na tym odcinku drogi rozpoczęły się w maju, a zakończyły w listopadzie br. Wykonawcą była firma STRABAG. W uroczystym otwarciu przebudowanego fragmentu drogi udzieli wzięli m.in. wicewojewoda śląski Stanisław Dąbrowa, przedstawiciele Powiatu Gliwickiego, Gminy Rudziniec, firm partnerskich w tym przedsięwzięciu oraz wykonawcy. Goście przejechali nowo oddanym do użytku fragmentem drogi, zatrzymując się na jego początkowym i końcowym odcinku

Łączny koszt tej inwestycji to ponad 3,6 mln zł, z czego Skarb Państwa przeznaczył na ten cel blisko 900 tys. zł, Gmina Rudziniec – blisko 1,4 mln zł, a Powiat Gliwicki wraz z Partnerami – blisko 1,4 mln zł. Partnerami byli: Śląska Grupa Inwestycyjna Sp. z o.o. Katowice, Danish Farming Consultants Sp. z o.o. Rzeczyce oraz Polskie Biogazownie ENERGY-RZECZYCE – każdy z nich przekazał na ten cel po 150 tys. zł.
 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma