Nowy numer 25/2018 Archiwum

Przed świętami na rynku

Przy stajence na gliwickim rynku w najbliższych dniach odbędzie się kilka ważnych spotkań.

Będzie śpiewanie kolęd, składanie życzeń i przygotowania do nadchodzących świąt.
20 grudnia o godz. 14 przy szopce pojawią się pierwsi kolędnicy. Świąteczne pieśni zaprezentują uczniowie gliwickich szkół. Około godz. 17 dołączą do nich prezydent Gliwic, radni miejscy i powiatowi oraz ks. inf. Konrad Kołodziej, którzy po wspólnym wykonaniu kolędy przejdą do ratusza na świąteczne spotkanie opłatkowe.
Tuż przed Wigilią, 23 grudnia o godz. 17.00, w katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła Mszę św. w intencji mieszkańców ziemi gliwickiej – miasta Gliwice i powiatu gliwickiego – odprawi bp Jan Wieczorek. Po niej uczestnicy przejdą na rynek, gdzie przy szopce prezydent Gliwic oraz starosta powiatu gliwickiego złożą wszystkim świąteczne życzenia. Z kolei harcerze z gliwickiego hufca ZHP przekażą Betlejemskie Światełko Pokoju, które każdy będzie mógł zabrać do domu. Uroczystości towarzyszyć będzie świąteczny śpiew zespołu Istebna. Kolędowanie przy stajence zakończy się po góralsku.

6 stycznia, w uroczystość Trzech Króli, na rynku zagra Kapela Biesiada. Rozpoczęcie o godz. 17.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma