Nowy numer 23/2021 Archiwum

Świecąca fontanna

Fontanna na placu Piłsudskiego w Gliwicach przyciąga teraz także w zimowe dni.

Z początkiem grudnia na gliwickich ulicach i skwerach pojawiły się przystrojone choinki, świecące renifery i Mikołaje, aniołki, gwiazdki i bombki. Tegoroczną nowością wśród świątecznych ozdób jest świetlna fontanna na placu Piłsudskiego.

– Na kształt działającej w tym miejscu latem fontanny, zamontowaliśmy mieniące się dwubarwne łuki, pod którymi można spacerować i przypominające wodotryski świecące gałązki. Podobną atrakcję przygotowaliśmy na skwerze Dessau (obok katedry), wokół rzeźby „Chłopca z łabędziem”. Zapraszamy też na zimowy spacer pod tunelem ozdobionym migającymi lampkami na Placu Grunwaldzkim. Nad alejką zawisł zaprzęg z reniferami – także cały ze światełek – mówi Iwona Kokowicz, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych, który odpowiada za świąteczną dekorację Gliwic.

Nowe ozdoby zamontowano również na rynku, gdzie budowana jest co roku stajenka. Przy ul. Dworcowej stanęła jak zwykle największa w mieście choinka. Dekoracje pojawiły się w różnych miejscach centrum, ale także w dzielnicach miasta.

Oprócz MZUK-u o świąteczne akcenty zadbał Wydział Przedsięwzięć Gospodarczych i Usług Komunalnych Urzędu Miejskiego.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama