Nowy numer 24/2018 Archiwum

Gliwicki Opel dostał wsparcie

Rządowa pomoc w wysokości 15 mln uzależniona jest jednak od inwestycji przez koncern General Motors. Firma zobowiązała się do zainwestowania w nową linię ponad 325 mln zł i utworzenia 150 miejsc pracy, które utrzyma przez pięć lat.

Jednocześnie w zakładach kooperujących z gliwickim Oplem ma powstać ponad 600 nowych miejsc pracy.

Program przewiduje wsparcie planu uruchomienia produkcji samochodów osobowych Astra IV generacji w wersji trzy- oraz czterodrzwiowej w fabryce GM w Gliwicach. Wiosną tego roku GM zapowiedział, że nowa Astra IV będzie produkowana właśnie w Gliwicach, a produkcja ma ruszyć w 2015 roku.

Dla pracowników to dobra wiadomość, zwłaszcza że branża motoryzacyjna przeżywa mocny kryzys. W gliwickim Oplu pracuje około 2,8 tys. osób.

Spadek popytu spowodował m.in. kłopoty tyskiej fabryki Fiata, który zapowiedział redukcję pracowników aż o 30 proc. Oznacza to, że pracę może stracić około 1500 osób.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma