Nowy numer 24/2021 Archiwum

Spotkanie osób konsekrowanych

15 grudnia odbył się adwentowy dzień skupienia dla osób konsekrowanych. Po Mszy w gliwickiej katedrze, której przewodniczył bp Jan Kopiec, była okazja do dzielenia się opłatkiem i składania życzeń.

W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób – sióstr zakonnych, zakonników, członków instytutów życia konsekrowanego oraz dziewice konsekrowane. – To spotkanie jest okazją do rachunku sumienia, którego domaga się nasza dojrzałość. Im bardziej jesteśmy dojrzali, tym mocniej taki rachunek sumienia może nas satysfakcjonować – powiedział w homilii biskup gliwicki. Podkreślił, że w przedświątecznej atmosferze nie chodzi o sentymentalizm, o dzielenie się opłatkiem i o miłą atmosferę. – To szybko mija, a zostanie człowiek i to co robi – podkreślił hierarcha.

Na koniec złożył wszystkim życzenia. – Życzę spokojnego sumienia. Sądzę, że nie ma piękniejszych życzeń, ale do tego potrzeba naszej wielkiej dojrzałości.

Po Mszy w Centrum Edukacyjnym odbyło się spotkanie przy kawie i pączkach. Wcześniej siostry - w imieniu obecnych - złożyły bp. Janowi Kopcowi życzenia z okazji zbliżających się świąt i urodzin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama