Nowy numer 23/2021 Archiwum

Spotkanie z misjonarzem

W Bobrownikach Śląskich 17 grudnia można będzie posłuchać ojca Waltera Corsiniego ze zgromadzenia Misjonarzy Sług Ubogich Trzeciego Świata.

- Misjonarz o. Walter Corsini z Cuzco opowie o charyzmacie i pracy misjonarzy w peruwiańskich Andach - zaprasza ks. Piotr Ciba, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Tarnowskich Górach Bobrownikach Śląskich, gdzie odbędzie się spotkanie. Rozpocznie się ono o 16.30 w Katolickim Centrum Kultury '”Opoka”. O 17.30 odbędą się Roraty z udziałem o. Waltera Corsiniego

Zgromadzenie Misjonarzy Sług Ubogich Trzeciego Świata założył w 1986 toku o. Giovanni Salerno, włoski kapłan i lekarz. Jest to ruch działający w ramach Kościoła katolickiego, zajmujący się wychowaniem i kształceniem ubogich i opuszczonych dzieci z Ameryki Łacińskiej.

W Cuzco w Peru misjonarze żyją na wysokości 3500 m n.p.m. w odrębnych wspólnotach, zgodnie z tym samym charyzmatem i pod jedną regułą życia, jaką jest dzieło „O naśladowaniu Chrystusa”.  Do ruchu należą bracia zakonni i kapłani, siostry zakonne, kontemplatycy i rodziny misyjne.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama