Nowy numer 25/2018 Archiwum

Spotkanie z misjonarzem

W Bobrownikach Śląskich 17 grudnia można będzie posłuchać ojca Waltera Corsiniego ze zgromadzenia Misjonarzy Sług Ubogich Trzeciego Świata.

- Misjonarz o. Walter Corsini z Cuzco opowie o charyzmacie i pracy misjonarzy w peruwiańskich Andach - zaprasza ks. Piotr Ciba, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Tarnowskich Górach Bobrownikach Śląskich, gdzie odbędzie się spotkanie. Rozpocznie się ono o 16.30 w Katolickim Centrum Kultury '”Opoka”. O 17.30 odbędą się Roraty z udziałem o. Waltera Corsiniego

Zgromadzenie Misjonarzy Sług Ubogich Trzeciego Świata założył w 1986 toku o. Giovanni Salerno, włoski kapłan i lekarz. Jest to ruch działający w ramach Kościoła katolickiego, zajmujący się wychowaniem i kształceniem ubogich i opuszczonych dzieci z Ameryki Łacińskiej.

W Cuzco w Peru misjonarze żyją na wysokości 3500 m n.p.m. w odrębnych wspólnotach, zgodnie z tym samym charyzmatem i pod jedną regułą życia, jaką jest dzieło „O naśladowaniu Chrystusa”.  Do ruchu należą bracia zakonni i kapłani, siostry zakonne, kontemplatycy i rodziny misyjne.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma