Nowy numer 23/2021 Archiwum

Burmistrz Kalet wyróżniony

Prestiżowe wyróżnienie otrzymał wśród osób zarządzających gminami. – To kolejne świadectwo docenienia zmian w naszej gminie przez szerokie grono ekspertów specjalizujących się w rankingach samorządów – powiedział K. Kandzia.

Niedawno Kalety znalazły się na wysokiej pozycji w zestawieniu sporządzanym przez "Rzeczpospolitą". W rankingu brano pod uwagę działania przyczyniające się do rozwoju gminy, podejmowane inicjatywy społecznych, działania i przedsięwzięcia wyróżniające na tle innych samorządowców. 

Przyznanie Srebrnego Klucza świadczy o bardzo wysokiej ocenie wśród nominowanych z terenu województwa śląskiego. Wyróżnienie roku w tym samym konkursie powędrowało także w ręce radnego Zygmunta Mirowskiego z Kuczowa, zaś Złotym Kluczem uhonorowano m.in. starostę tarnogórskiego Lucynę Ekkert.

Klaudiusz Kandzia (ur. W 1968 roku) jest absolwentem socjologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. 0d 1993 roku pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaletach. W grudniu 2010 roku wybrany na stanowisko burmistrza Kalet.

W zarządzaniu miastem szczególną uwagę zwraca na racjonalne inwestycje, pozyskiwanie funduszów i stan finansów gminy, czego dowodem są wyróżnienia pod nazwą: „Miasto dbające o finanse mieszkańców” uzyskane w latach 2011 i 2012. Jako burmistrz dba, aby Kalety – miejscowość bardzo rozległa (76,29 kmkw) - rozwijały się równomiernie. Wspiera i inicjuje inwestycje w poszczególnych dzielnicach. W czasie sprawowania przez niego mandatu miasto stworzyło nową strategię rozwoju, w której położono nacisk na wykorzystanie zielonych walorów gminy. Kalety ukończyły w 2012 roku prace związane z modernizacją miejskiej oczyszczalni ścieków, ukończono budowę kanalizacji sanitarnej w części wschodniej oraz rozpoczęto jej instalację w dzielnicy Drutarnia (w najbliższym czasie skanalizowane zostaną dzielnice Kuczów i Miotek).

Wolne chwile poświęca rodzinie, żonie Izabeli oraz synom Michałowi i Mikołajowi, zaś jego pasją jest jazda na nartach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama