Nowy numer 24/2018 Archiwum

Jutrznia za Nienarodzonych

W najbliższą niedzielę w trzech tarnogórskich kościołach możemy posłuchać przejmującego utworu Pawła Bębenka.

"Jutrznię za Nienarodzonych" wykona kilkunastoosobowa Schola Eucharistica, działająca w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach, prowadzona przez jego organistę Bartłomieja Kwiatkowskiego.

Pierwsze wykonanie 16 grudnia odbędzie się o godz. 15 w kamiliańskim kościele Matki Bożej Uzdrowienie Chorych. O 16.00 ten sam utwór możemy usłyszeć podczas nabożeństwa w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła, a o 19.00 – w kościele Matki Bożej Królowej Pokoju.

Pomysł jest kontynuacją i owocem Tarnogórskich Warsztatów Muzyczno-Liturgicznych, które odbyły się w czerwcu br. w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jednym z prowadzących był właśnie Paweł Bębenek, śpiewak, dyrygent i kompozytor, związany ze środowiskiem muzycznym przy krakowskim klasztorze dominikanów.

Jak tłumaczy Bartłomiej Kwiatkowski, zaprezentowanie "Jutrzni za Nienarodzonych" właśnie teraz, w grudniu, wiąże się z uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP i okresem oczekiwania na Boże Narodzenie, a także z aktualnością problemu ochrony powstającego życia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma