Jutrznia za Nienarodzonych

W najbliższą niedzielę w trzech tarnogórskich kościołach możemy posłuchać przejmującego utworu Pawła Bębenka.

"Jutrznię za Nienarodzonych" wykona kilkunastoosobowa Schola Eucharistica, działająca w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach, prowadzona przez jego organistę Bartłomieja Kwiatkowskiego.

Pierwsze wykonanie 16 grudnia odbędzie się o godz. 15 w kamiliańskim kościele Matki Bożej Uzdrowienie Chorych. O 16.00 ten sam utwór możemy usłyszeć podczas nabożeństwa w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła, a o 19.00 – w kościele Matki Bożej Królowej Pokoju.

Pomysł jest kontynuacją i owocem Tarnogórskich Warsztatów Muzyczno-Liturgicznych, które odbyły się w czerwcu br. w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jednym z prowadzących był właśnie Paweł Bębenek, śpiewak, dyrygent i kompozytor, związany ze środowiskiem muzycznym przy krakowskim klasztorze dominikanów.

Jak tłumaczy Bartłomiej Kwiatkowski, zaprezentowanie "Jutrzni za Nienarodzonych" właśnie teraz, w grudniu, wiąże się z uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP i okresem oczekiwania na Boże Narodzenie, a także z aktualnością problemu ochrony powstającego życia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..