Nowy numer 24/2018 Archiwum

Chaos na kolei trwa

Od 9 grudnia, gdy przewozy w województwie przejęły Koleje Śląskie, z każdym dniem jest coraz gorzej. Tylko 12 grudnia na tory nie wyjechało ponad 90 składów.

- Sytuacja jest skandaliczna i chciałbym przeprosić za nią wszystkich pasażerów - tak pierwsze dni Kolei Śląskich podsumował marszałek województwa Adam Matusiewicz. A jest za co przepraszać – 10 grudnia z ponad 600 zapowiedzianych pociągów odwołanych zostało 50, dzień później nie wyjechało 70 składów, 12 grudnia ponad 90. A pasażerowie są wściekli.

Aby odciążyć nie radzące sobie KŚ samorząd województwa poprosił Przewozy Regionalne o pomoc. Od 14.00 12 grudnia mają przejąć część połączeń i przejmują obsługę 5 linii międzywojewódzkich.

Czas zatem zapytać, czemu (lub komu) zawdzięczamy tę kompromitację i jaka przyszłość czeka w Śląskiem pasażerów kolei. Marszałek zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji i za chaos mają polecieć głowy. Niestety, nie poprawi to sytuacji i nie spowoduje, że wyjedzie więcej składów. Być może o tym wszystkim trzeba było pomyśleć wcześniej. Zamiast sukcesu jest kompromitacja, a co o tym wszystkim myślą zdenerwowani pasażerowie – lepiej nie pisać.

Pod specjalnym numerem KŚ uruchomiła linię informacyjną. O aktualnym rozkładzie można dowiedzieć się dzwoniąc pod numer 32 428 88 88.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma