Szopki i kolędy

W Lublińcu rozstrzygnięty został konkurs szopek. Wręczenie nagród odbędzie się podczas powiatowego kolędowania w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

Po raz pierwszy impreza jest organizowana w SOSW przy ul. Stalmacha 90. Przedtem trzynaście razy odbyła się w Zespole Szkół Specjalnych nr 2 (przeniesionym do SOSW).

- W konkursie biorą udział szkoły, przedszkola, indywidualne osoby z całego powiatu, także rodziny, każdy kto chce. Jest to otwarty konkurs – wyjaśnia Klaudia Brewka, nauczyciel i jeden z organizatorów. 

Na konkurs wpłynęło około sto szopek, które można oglądać w holu na parterze SOSW.

Jury oceniało wszystkie szopki łącznie, bez podziału na kategorie wiekowe i sposób wykonania. Brano pod uwagę estetykę oraz ciekawe rozwiązania plastyczne i techniczne.

I miejsce zdobyła Bogumiła Bal-Rupik

II miejsce – grupa 5-6 latki, 4-5 latki z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Lublińcu

III miejsce – Patrycja Gołek z VI klasy Zespołu Szkół w Kochanowicach.

Nagrodę publiczności otrzymał dom dziecka – Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr 1 w Lublińcu. Wybrano ją poprzez głosowanie – wrzucanie numerka wybranej pracy.

Przyznano też wyróżnienia, które otrzymali: Przedszkole z Rusinowic, Ania Rupik ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu, Mateusz Neukirch z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Herbach, klasa Zet F z SOSW w Lublińcu, Kamil Korzeniewski z rodzicami, Nadia Woźniak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu.

Konkurs połączony jest zawsze z kolędowaniem. – Zapraszamy placówki z całego powiatu, które przyjeżdżają do nas z występem. Przygotowują interpretację dowolnie wybranej kolędy, mogą się właśnie w ten sposób zaprezentować – mówi Klaudia Brewka. Po występie każde występujące dziecko otrzymuje słodki upominek. Oprócz nagród dla zwycięzców konkursu szopek będą też pamiątkowe dyplomy i piernikowe renifery dla dorosłych i gości.

Patronat nad całością objął Starosta Powiatu Lublinieckiego.

Kolędowanie i wręczenie nagród odbędzie się 13 grudnia o 9.00 w SOSW.

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..