Nowy numer 24/2018 Archiwum

Noc konfesjonałów w Gliwicach

W czwartek 20 grudnia na terenie Gliwic duszpasterze organizują Noc Konfesjonałów.

Będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w godzinach wieczornych – od 20 do 24 – dla osób zabieganych. Różny i wydłużony czas pracy często koliduje ze zwykłymi porami spowiedzi w parafiach. Inicjatywa daje więc możliwość, aby przed świętami Narodzenia Pańskiego uporządkować swoje wnętrze.

Nie bez znaczenia jest także dłuższy czas, który przychodzący mogą wykorzystać na spokojną rozmowę, jeśli takiej potrzebują. Taki „otwarty” konfesjonał ma też zachęcić do solidniejszego rachunku sumienia i głębszego przyjrzenia się swoim wadom.

Wyznaczono pięć kościołów gliwickich, w których w godz. od 20 do 24 dyżurować będą księża:

– śś. Apostołów Piotra i Pawła (katedra);

– NMP Matki Kościoła (os. Sikornik);

– Chrystusa Króla;

– Matki Bożej Kochawińskiej (os. Kopernik);

– Ducha Świętego (Gliwice-Ostropa).

Schemat działania w każdej parafii będzie podobny. Po nabożeństwie pokutnym, odprawionym o godz. 20, wystawiony będzie Najświętszy Sakrament. W dwóch innych pomieszczeniach wysłuchać będzie można konferencji na temat sakramentu pokuty (powtarzanej o pełnej godzinie) oraz poprosić o modlitwę wstawienniczą.

Mieszkańcy Gliwic zostaną poinformowani o wydarzeniu przez ogłoszenia parafialne, komunikaty radiowe, plakaty oraz billboardy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma