Nowy numer 25/2018 Archiwum

Czas rozliczeń


O rachunku sumienia, odpowiedzi na dar wiary i osobistym zaangażowaniu 
mówił bp ordynariusz Jan Kopiec 
w Kochanowicach.


XIV Regionalne Dni Kultury Chrześcijańskiej rozpoczęły się 28 listopada od konkursu piosenki religijnej, zorganizowanego w Lubecku. Dwa kolejne dni odbyły się w Kochanowicach. 29 listopada Eucharystii w kościele św. Wawrzyńca z oprawą muzyczną Gminnego Chóru Canzona przewodniczył bp Jan Kopiec. Po niej odbył się uroczysty przemarsz w asyście zespołu instrumentalnego Kochanowicki Young Band do Gminnego Centrum Kultury i Informacji.


– Istotą Roku Wiary jest problem naszego rozliczania się z darem wiary. Jesteśmy tutaj zobowiązani do uczciwego potraktowania – mówił bp Jan Kopiec w sali GCKiI. Spotkał się tam z mieszkańcami i wygłosił wykład, w którym trwający Rok Wiary przedstawił w kontekście wielu wieków historii Kościoła i jako wyzwanie dla każdego chrześcijanina.
Na ostatni dzień zaplanowano oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom Regionalnego Konkursu Plastycznego „Święci Śląska” i Gminnego Konkursu Piosenki Religijnej „Bądźmy silni wiarą” oraz koncert finalistów. Na wieczorne spotkanie zaproszony został redaktor Tomasz Terlikowski. Uroczystości towarzyszy wystawa prac wszystkich uczestników konkursu plastycznego.


« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma