Nowy numer 24/2018 Archiwum

Na ból gardła... ćwiczenia

Międzynarodowe Stowarzyszenie Sztuki Wokalnej Natural Voice Perfection ma na celu zrzeszanie i szkolenie nauczycieli, którzy w pracy stosują naturalną technikę wokalną, zgodną z fizjologią, umożliwiającą zdrowe, skuteczne i bezproblemowe posługiwanie się głosem.

NVP działa w Polsce od kilku lat, swoją siedzibę ma w Krakowie. - Pragniemy pomagać śpiewać w każdym stylu wokalnym, bez szkodzenia głosowi, z zachowaniem jego naturalnej barwy, poszerzając skalę i wzmacniając kontrolę nad głosem – powiedziała Dominika Płonka z Gliwic, instruktor śpiewu i wiceprezes NVP. Pomagają także osobom, które z racji zawodowych, dużo mówią. – Rehabilitowałam nauczycieli, prawników, a nawet księży. Dużo mówiąc można uszkodzić struny głosowe – powiedziała D. Płonka.

Stowarzyszenie współpracuje z lekarzami foniatrami. – Zwykle, gdy boli gardło, od razu udajemy się do lekarza, który często radzi, aby ćwiczyć gardło. Pacjenci jednak najczęściej nie wiedzą, jak i gdzie. Właśnie takim osobom staramy się pomóc – dodaje Jakub Turkiewicz, organista z parafii św. Antoniego w Gliwicach, który również ukończył szkolenie NVP.

Więcej o stowarzyszeniu na: www.nvp.com.pl. Tam też można znaleźć certyfikowanego nauczyciela lub instruktora.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma