Nowy numer 24/2021 Archiwum

Radio Plus z nową ramówką

Od grudnia gliwickie Radio Plus Śląsk ruszyło z nową ramówką. – Chcemy być blisko ludzi i ich spraw. Naprawdę warto nas słuchać – zachęca Edward Rudolf Donga, dyrektor rozgłośni.

Przede wszystkim ruszył radiowy poranek. Do tej pory programy realizowane w Gliwicach pojawiały się dopiero popołudniu. – Zaczynamy o godz. 6 i chcemy towarzyszyć ludziom do 9.30. Stawiamy na lokalność, a więc na informacje, które o poranku powinny trafić do każdego słuchacza – wyjaśnia Mariusz Masiarek, nowy prezenter, choć stary radiowiec.

Kto o szóstej rano przestawi odbiornik na 96,2 FM, dowie się jaka jest najbardziej aktualna prognoza pogody, co najważniejszego się wydarzyło i o jakim ważnym wydarzeniu warto nie zapomnieć.

– Poranek to oczywiście również informacje o tym, co dzieje się na drodze. Doskonale wiemy, że o tej porze wielu słucha radia w samochodzie. Od nas usłyszy wszystko, o czym powinien wiedzieć, aby bezpiecznie dotrzeć do celu – zapewnia Roman Matysik, który również prowadzi poranny program.

Poranek tworzony jest również przez słuchaczy. Telefon do studia (32) 232 52 32 cały czas jest do ich dyspozycji. Kontakt także mailowy: poranek@plusslask.pl oraz przez Facebooka.

Krzysztof Kosiński, redaktor naczelny Radia Plus Śląsk, w porannym programie widzi wielką szansę. – To ma być jeszcze bardziej radio lokalne, diecezjalne, tutejsze… Chcemy, aby słuchający nas wiedzieli, że mówimy o nich i dla nich, że jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Mam nadzieję, że wkrótce o Radiu Plus wielu będzie mówić „moje radio” – podkreśla K. Kosiński.

Także program popołudniowy, nadawany od godz. 15 do 20, uległ zmianom. – O 15 przedstawiamy to wszystko, co ważnego wydarzyło się w regionie i gdzie byli nasi reporterzy; o godz. 17 rozpoczyna się pasmo rozrywkowe z udziałem słuchaczy. Nieco inny charakter ma pasmo od godz. 19, to sprawy ważne i poważne. W studiu pojawiają się ciekawi goście, niezwykłe osobowości, a dla słuchaczy to także czas odpowiedzi na pytania, które ich nurtują – mówi K. Kosiński.

Niezmienna pozostała pora modlitwy różańcowej – codziennie o godz. 22. Ruszyła także nowa strona internetowa rozgłośni: www.plusslask.pl.

Edward Rudolf Donga, dyrektor Radia Plus Śląsk, zapewnia, że przy nowej ramówce najważniejsza jest misja rozgłośni. – Jesteśmy rozgłośnią katolicką, a naszym programem chcemy trafić zarówno do wierzących, jak i tych, którzy ciągle szukają, mają wątpliwości i rozterki. Nie będziemy uciekać od trudnych tematów, ale chcemy je pokazać obiektywnie. Dziś często mówi się o Kościele jednostronnie, a kreowany w miediach obraz jest wyjątkowo ponury. A przecież nie taka jest prawda, albo nie cała prawda – podkreśla E. Donga.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama