Nowy numer 50/2019 Archiwum

Zniszczona wystawa

Wystawa "Wybierz Życie", składająca się z 8 dużych plakatów, i pokazująca jak w rzeczywistości wygląda aborcja, eksponowana była od dwóch tygodni w Gliwicach-Sośnicy, przed kościołem Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych.

W tym roku w Gliwicach można było ją już oglądać na Zatorzu, a także na skrzyżowaniu ulicy Jagiellońskiej z Hutniczą. Wieczorem 29 listopada nieznani sprawcy, nie mogący znieść publicznie pokazywanej prawdy na temat aborcji, zdewastowali ekspozycję. Wszystkie plakaty zostały pocięte, a stalowe rusztowania pogięte.

Wolontariusze Fundacji PRO - Prawo do życia złożyli w tej sprawie zawiadomienie na policji. Funkcjonariusz przyjmujący zgłoszenie otwarcie przyznał, że nie ma szans na wykrycie sprawców.

To niestety nie pierwszy tego typu akt wandalizmu wymierzony w obronę życia. Duża część antyaborcyjnych wystaw jest niszczona, a sprawcy pozostają zwykle bezkarni.

Fundacja PRO - Prawo do życia zorganizowała dotąd w całej Polsce ponad 200 wystaw "Wybierz Życie". Badania pokazują, że ma ona realny wpływ na stosunek opinii publicznej do kwestii aborcji. Obecnie już ponad 80 proc. Polaków sprzeciwia się zabijaniu nienarodzonych dzieci. To wszystko wywołuje u aborcjonistów agresję, którą często wyładowują ją na plakatach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama