Zniszczona wystawa

Wystawa "Wybierz Życie", składająca się z 8 dużych plakatów, i pokazująca jak w rzeczywistości wygląda aborcja, eksponowana była od dwóch tygodni w Gliwicach-Sośnicy, przed kościołem Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych.

W tym roku w Gliwicach można było ją już oglądać na Zatorzu, a także na skrzyżowaniu ulicy Jagiellońskiej z Hutniczą. Wieczorem 29 listopada nieznani sprawcy, nie mogący znieść publicznie pokazywanej prawdy na temat aborcji, zdewastowali ekspozycję. Wszystkie plakaty zostały pocięte, a stalowe rusztowania pogięte.

Wolontariusze Fundacji PRO - Prawo do życia złożyli w tej sprawie zawiadomienie na policji. Funkcjonariusz przyjmujący zgłoszenie otwarcie przyznał, że nie ma szans na wykrycie sprawców.

To niestety nie pierwszy tego typu akt wandalizmu wymierzony w obronę życia. Duża część antyaborcyjnych wystaw jest niszczona, a sprawcy pozostają zwykle bezkarni.

Fundacja PRO - Prawo do życia zorganizowała dotąd w całej Polsce ponad 200 wystaw "Wybierz Życie". Badania pokazują, że ma ona realny wpływ na stosunek opinii publicznej do kwestii aborcji. Obecnie już ponad 80 proc. Polaków sprzeciwia się zabijaniu nienarodzonych dzieci. To wszystko wywołuje u aborcjonistów agresję, którą często wyładowują ją na plakatach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..