Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Lokalnie w Kochanowicach

Przyznam szczerze, że przyjąłem to zaproszenie tak troszkę z ciekawości, bo akurat ten teren jest mi mniej znany – mówił w Kochanowicach bp Jan Kopiec.

29 listopada był gościem XIV Regionalnych Dni Kultury Chrześcijańskiej. – Uważam, że trzeba nie tylko wspierać, ale także zauważać to, co robicie w tym wymiarze bardzo lokalnym. Dzisiaj to jest bardzo nam potrzebne – mówił bp Jan Kopiec. W sali Gminnego Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach spotkał się z mieszkańcami, gdzie wygłosił wykład nt. Roku Wiary jako wyzwaniu dla każdego chrześcijanina. Przedstawił je w kontekście wielu wieków historii Kościoła.

Spotkanie było jednym z punktów trzydniowych obchodów. Dni Kultury Chrześcijańskiej rozpoczęły się 28 listopada w Lubecku, gdzie z inicjatywy tamtejszego proboszcza i dyrektor szkoły zorganizowano konkurs piosenki religijnej. W drugim dniu w kościele św. Wawrzyńca Eucharystii  z oprawą muzyczną Gminnego Chóru Canzona przewodniczył bp Jan Kopiec. Po niej odbył się uroczysty przemarsz  w asyście zespołu instrumentalnego Kochanowicki  Young Band na spotkanie z biskupem w GCKiI. Na 30 listopada zaplanowano oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom Regionalnego Konkursu Plastycznego „Święci Śląska” i Gminnego Konkursu Piosenki Religijnej „Bądźmy silni wiarą” oraz koncert finalistów. Na wieczorne spotkanie zaproszony został redaktor Tomasz Terlikowski. Uroczystości towarzyszy wystawa prac wszystkich uczestników konkursu plastycznego.

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy