Nowy numer 49/2019 Archiwum

Światło dla dzieci

Już od pierwszej niedzieli Adwentu w parafiach diecezji gliwickiej rozprowadzane są świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

W tym roku akcja prowadzona jest pod hasłem „Podziel serce – pomnóż miłość!”. Idea Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom zrodziła się w 1994 roku w Rusinowicach podczas zebrania dyrektorów diecezjalnych Caritas.

Zapalane na stołach wigilijnych świece są znakiem solidarności z potrzebującymi. – Zachęcam do nabywania tych świec, bo każda z nich to konkretna pomoc dla dzieci. I chociaż w sklepie kupilibyśmy tańsze, to ich wartość związana jest z tymi wszystkimi dziełami, które są realizowane z tych pieniędzy – mówi Danuta Kozłowska z Caritas gliwickiej, która od 15 lat zajmuje się akcją Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Pieniądze z niej przeznaczane są na dożywianie oraz leczenie i rehabilitację dzieci. 10 groszy z każdej świecy przekazywane jest do Caritas Polska z przeznaczeniem na dzieci na misjach. W całej diecezji do rozprowadzenia jest 42 tys. małych świec po 5 zł i 13 tys. dużych po 12 zł. W ubiegłym roku zebrano ponad 225 tys. zł.

 


 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama