Nowy numer 29/2021 Archiwum

Światło dla dzieci

Już od pierwszej niedzieli Adwentu w parafiach diecezji gliwickiej rozprowadzane są świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

W tym roku akcja prowadzona jest pod hasłem „Podziel serce – pomnóż miłość!”. Idea Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom zrodziła się w 1994 roku w Rusinowicach podczas zebrania dyrektorów diecezjalnych Caritas.

Zapalane na stołach wigilijnych świece są znakiem solidarności z potrzebującymi. – Zachęcam do nabywania tych świec, bo każda z nich to konkretna pomoc dla dzieci. I chociaż w sklepie kupilibyśmy tańsze, to ich wartość związana jest z tymi wszystkimi dziełami, które są realizowane z tych pieniędzy – mówi Danuta Kozłowska z Caritas gliwickiej, która od 15 lat zajmuje się akcją Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Pieniądze z niej przeznaczane są na dożywianie oraz leczenie i rehabilitację dzieci. 10 groszy z każdej świecy przekazywane jest do Caritas Polska z przeznaczeniem na dzieci na misjach. W całej diecezji do rozprowadzenia jest 42 tys. małych świec po 5 zł i 13 tys. dużych po 12 zł. W ubiegłym roku zebrano ponad 225 tys. zł.

 


 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama