Hardcorowa wyprawa

W oblackim Centrum Formacji NINIWA 30 listopada o 19.00 odbędzie się spotkanie chętnych i zainteresowanych przyszłoroczną wyprawą rowerowego NINIWA Teamu na Syberię.

Grupa rowerowa z duszpasterstwa oblatów na czele z o. Tomaszem Maniurą nie boi się żadnych wyzwań. Była już w Wilnie (2007 rok), Kijowie (2008), Rzymie (2009), Jerozolimie (2010), Maroku (2011), a w tym roku zdobyli przylądek Nordkapp.

Spotkanie przed Syberią, oprócz informacji o planach, możliwościach i założeniach wyprawy nad Bajkał i do Wierszyny, będzie również okazją do spotkania się w rowerowym gronie i wspomnień. Organizatorzy chcą jednak położyć główny nacisk na ukształtowanie się listy chętnych. Rajd na Syberię potrwa od maja do ok. 17 lipca 2013.

Celem pielgrzymki jest Wierszyna, polska wioska, położona ok. 100 km od Irkucka, gdzie posługuje na misji ponad 70-letni o. Karol Lipiński OMI. 

– Intencją rajdu będzie modlitwa za Polskę, a wyprawie będzie patronować bł. ks. Jerzy Popiełuszko – wyjaśnia o. Tomasz Maniura OMI, organizator i przewodnik wyprawy.  –  Nasza ojczyzna bardzo potrzebuje modlitwy i chcemy ją wesprzeć naszym wysiłkiem. W lipcu Wierszyna obchodzić będzie 100-lecie budowy swojego, polskiego kościoła. Chcemy tam wtedy być! – dodaje.

2,5-miesięczne zmaganie poprowadzi oblacką młodzież przez Polskę, Białoruś (m.in. Katyń i Smoleńsk), Rosję, Kazachstan, Chiny i Mongolię – w sumie ponad 8000 km. Wyjazd 3 maja w uroczystość MB Królowej Polski z Kokotka. Rowerzyści wrócą pociągiem lub samolotem.

Natomiast premiera najnowszej książki o ostatniej wyprawie do Norwegii odbędzie się 8 grudnia o 16.00 (do ok. 19.00) w MDK Lubliniec (ul. Plebiscytowa 9).

Więcej o wyprawie i spotkaniu na www.niniwateam.pl

 


 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..