Nowy numer 09/2024 Archiwum

To wy macie dmuchać w ten żar

O życie bez zakłamania, większą aktywność i działanie metodą Apostołów apelował bp Gerard Kusz w czasie spotkania w katedrze w Gliwicach.

W uroczystość Chrystusa Króla, 25 listopada, modlili się tu przedstawiciele różnych wspólnot, ruchów i stowarzyszeń razem ze swoimi duszpasterzami. Bp Gerard Kusz przewodniczył Eucharystii w ich intencji. Nawiązując do dzisiejszej Ewangelii i słów Chrystusa, który przyszedł po to, żeby dać świadectwo prawdzie, bp Kusz powiedział: – Jesteście spadkobiercami tego przesłania, wchodzicie w to zadanie Chrystusa jako świadka prawdy. I jest to jak najbardziej zadanie na dziś. Trzeba nam uwolnić się od życia w zakłamaniu, bo jego pajęczyna jest dzisiaj bardzo gęsta. Nie chodzi tylko o to, żeby mówić prawdę, ale żyć w prawdzie.

W dniu patronalnego święta Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej spotkali się przedstawiciele różnych grup działających w diecezji gliwickiej. – Bolączką Kościoła jest dziś to, jak grupy istniejące w parafiach mają ogień, który się jeszcze żarzy na świętych ołtarzach, wzmocnić. To wy macie dmuchać w ten żar, który jeszcze jest – powiedział do zebranych w katedrze bp Kusz. Zachęcał do większej aktywności i kreatywności, nie tylko w podejmowaniu różnych zewnętrznych akcji, ale też troski o swoją duchowość. – Nasze czasy pokazują, że trzeba uczyć się metod apostolskich. Nie czekać aż ksiądz coś zaproponuje, ogłosi, ale działać tak, jak Apostołowie, którzy jeden drugiego zachęcali. Przez osobisty kontakt z człowiekiem, doprowadzić go do spotkania z Mistrzem, Jezusem Chrystusem, z Osobą – stwierdził bp Kusz.

W czasie Eucharystii w katedrze ośmioro kandydatów do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży złożyło swoje przyrzeczenia.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy