Urodziny GOAR-u

Gliwicki Ośrodek Adaptacyjno-Rehabilitacyjny świętował 20-lecie działalności.

Uroczystość odbyła się 22 listopada w katedrze i Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach. Uczestniczyły w niej matki założycielki ośrodka: jego inicjatorka dr Ludwika Gadomska, dr Anna Franek i inż. Monika Bukowińska. Obecne były dzieci, młodzież, wychowankowie, pracownicy, rodzice i zaproszeni goście.

Jednym z punktów spotkania była prezentacja poezji autorstwa wychowanków ośrodka. Są one wyrazem przeżyć osób niepełnosprawnych.  Swoje wiersze odczytał między innymi Jerzy Sikorski.  Publikujemy jeden z nich z wymownym tytułem i przesłaniem: 

Dziwne dziecko

Łzy wciąż cieknące

Nie dają mi spojrzeć w słońce

Jestem tak małym stworzeniem

Lecz nie dam się zmiażdżyć spojrzeniem.

 

To co że nie rozumiem

I tak niewiele umiem

Jestem, gdyż ktoś rzekł…”Kocham”!

I ja, dziś tym słowem oddycham.

                                               Jerzy Sikorski

W Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach do 20 grudnia można oglądać zdjęcia Anny Franek z Islandii, które były prezentowane na spotkaniu.

GOAR, który dwadzieścia lat temu przecierał szlaki dla pomocy dzieci i młodzieży niepełnosprawnej obecnie wchodzi w skład Gliwickiego Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego. W swojej pracy kładzie nacisk na wczesną, wielospecjalistyczną, kompleksową i skoordynowaną pomoc dzieciom zagrożonym niepełnosprawnością i niepełnosprawnym.

Ośrodek znajduje się przy ul. Słowackiego 58B na Wójtowej Wsi.

 

 

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..