Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

1 kg = 75 l

Henryk Sałek przyniósł około 10 kg makulatury. – Nigdy bym nie przypuszczał, że w Afryce to będzie 750 litrów czystej wody.

W Gliwicach 16 i 17 listopada trzeci raz zbierano makulaturę dla Afryki. – Nasze akcje cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie przypuszczaliśmy, że odzew będzie aż tak wielki – przyznaje Maria Magdalena Bendkowska, prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej, głównego koordynatora akcji „Makulatura na misje”.

– Zarobione ze sprzedaży makulatury pieniądze wpłacamy na specjalne konto. Z tych środków budowane są studnie wody w Sudanie. Obliczył ktoś, że za kilogram makulatury mieszkaniec Afryki może mieć aż 75 litrów czystej wody – powiedziała M. Bendkowska. Do tej pory zebrano ponad 24 tony makulatury, oznacza to 1 800 000 litrów wody.

Do zbierania makulatury włączyły się w tym roku trzy parafie (Ostropa, Smolnica oraz MB Kochawińskiej), 12 szkół i jedno przedszkole. – Warto podkreślić także bezinteresowną pracę 30 ludzi, bez których akcja na pewno by się nie odbyła – chwali wolontariuszy Maria Magdalena Bendkowska.

Organizatorami akcji są Caritas Diecezji Gliwickiej, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Gliwickiej, gliwickie koło Stowarzyszenia Pomocy im. św. Brata Alberta oraz gliwicki klub „Gazety Polskiej”.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma