Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Re-kreacja

Wolność, Tożsamość i Nowa Kultura – to tematy, o których młodzież będzie dyskutować podczas weekendu w Babicach.

- Jesteśmy grupą młodych ludzi, animatorów Ruchu Światło-Życie i chcemy działać, robić coś dobrego dla świata. Staramy się stworzyć dla młodych przestrzeń, gdzie mogą zadawać ważne dla nich pytania i szukać na nie odpowiedzi. Chcemy pomóc im w poszukiwaniach Boga w ich życiu i świecie dookoła, tak jak ktoś kiedyś pomógł w tym nam – wyjaśnia Katarzyna Cmok, odpowiedzialna za grupę animatorów przygotowujących rekolekcje weekendowe "Ty też? - Re-kreacja". Zaplanowane one są w Babicach k. Raciborza na weekend 23–25 listopada.  – Odbywają się one nieprzerwanie od kilku lat. Jeździłam na nie jako uczestniczka, teraz jeżdżę jako animatorka i naprawdę mogę je z całego serca polecić każdemu, kto poszukuje Boga, kto chce czegoś więcej od życia, kto chce znaleźć sposób na uczynienie go niezwykłym, ale też pragnie spotkać się i spędzić czas z ludźmi podobnymi do niego, mającymi podobne cele i marzenia – dodaje.

Pierwszy człon nazwy „Ty też?” jest wspólny dla całej serii spotkań. Hasło „Re-kreacja” do zaproponowanych treści na listopadowy weekend wymyślił ks. Karol Darmas z parafii NSPJ w Zabrzu Rokitnicy, który będzie towarzyszył młodzieży.

- „Re-kreacja” jest rozumiana dosłownie, jako nowe stworzenie, tworzenie nowego świata. Kojarzy się także z czasem wolnym, wypoczynkiem i  wytchnieniem – mówi ks. Karol Darmas. Jak wyjaśnia, każdy potrzebuje trochę re-kreacji. – Zarówno tej rozumianej jako odpoczynek, jak i tej, która jest działaniem Boga w naszym życiu, przemieniającym je i pozwalającym odkryć prawdziwe szczęście. Rekolekcje w Babicach to okazja spotkania z młodymi ludźmi, którzy żyją swoją wiarą, cieszą się nią i chcą się nią dzielić – podkreśla.

Szczególną zaletą tych wyjazdów jest właśnie to, że rówieśnicy lub osoby niewiele starsze mówią o swoich przeżywaniu spotkania z Bogiem i o tym, jak dziś żyć w zgodzie ze swoimi wartościami. – Tu nie będzie jak na zwyczajnych rekolekcjach, gdzie spędza się sporo czasu w ławce w kościele, słuchając konferencji głoszonych przez księdza. Tu będzie okazja do spotkania w grupach, rozmowy, dialogu, zadawania pytań. Będzie oczywiście też możliwość spotkania i bezpośredniej rozmowy z księdzem – zapewnia ks. Karol Darmas. 

Rekolekcje przeznaczone są dla młodzieży od pierwszej klasy gimnazjalnej po studentów. Koszt udziału to 90 zł (z transportem w obie strony; wyjazd z Gliwic, spod katedry). Trzeba się zapisać (ilość miejsc ograniczona) na stronie www.babice.aei.pl. Tam też można przeczytać, co należy ze sobą zabrać. Więcej informacji na www.facebook.com/tytez


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy