Nowy numer 33/2018 Archiwum

Chciał się wypisać z Kościoła, pobił księdza

- Zatrzymanemu postawiono zarzut naruszenia nietykalności cielesnej oraz kierowania gróźb pod adresem proboszcza jednej z miejscowych parafii – wyjaśnia Marek Wypych, rzecznik komendy miejskiej policji w Zabrzu. – Sprawa trafi do prokuratury, potem do sądu. Grozi za to pozbawienie wolności do 2 lat.

Do zdarzenia doszło w piątek. – Zgłosił się do mnie człowiek, który chciał się wypisać z Kościoła. Nie mogłem tego zrobić z przyczyn formalnych – wyjaśnia ks. prał. Andrzej Iwanecki, proboszcz zabrzańskiej parafii św. Franciszka. – Nie jest tak, że odmówiłem lub nie chciałem spełnić jego prośby. Poinformowałem go tylko o wymogach, które trzeba spełnić, aby się wypisać z Kościoła. Wtedy mężczyzna zaczął krzyczeć, uderzył mnie w twarz i powiedział, że wróci w poniedziałek, aby się policzyć.

Ks. Iwanecki nie od razu zgłosił sprawę na policję. Zrobił to dopiero w poniedziałek z obawy, że mężczyzna może wrócić. Wychodząc bowiem z kancelarii parafialnej, napastnik groził, że przyjdzie jeszcze z pałką i przy jej pomocy rozliczy się z księdzem.

Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany przez policjantów. Przyznał się do winy i po złożeniu wyjaśnień został zwolniony.

- Nie może być tak, że przychodząc do jakiegokolwiek urzędu, w tym przypadku to kancelaria parafialna, ktoś zachowuje w taki sposób. Być może ten przypadek będzie przestrogą na przyszłość dla innych krewkich petentów – powiedział rzecznik zabrzańskiej policji.

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

 • Grażka
  13.11.2012 15:18
  Takie są skutki medialnej nagonki na Kościół (patrz np: Palikot i spółka), coraz powszechniejszej "modzie" na wypisywanie się z Kościoła. Poza tym co chwilę na okładkach najbardziej poczytnych pism mamy kpienie z Kościoła, Matki Bożej, księży itd. Portale internetowe prześcigają się we wrzucaniu blogów, artykułów antykościelnych. Jak w takiej atmosferze mają być księża szanowani? nie mówiąc o nowych powołaniach kapłańskich i zakonnych.
  doceń 9
 • Paweł
  13.11.2012 16:28
  Zgadzam się z Grażką - rośnie niestety niechęć i agresja do Kościoła, księży i media mają w tym swój udział.
  doceń 10
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma