Nowy numer 30/2021 Archiwum

Budżet domowy w czasach kryzysu

Co mówi Biblia o prawdziwej wolności finansowej? – na to pytanie odpowiedzą w Gliwicach Jon i Evelyn Bean ze Stanów Zjednoczonych. Nastąpiła zmiana godziny spotkania, konferencja rozpocznie się o godzinie 19.

Dwugodzinna konferencja odbędzie się w czwartek, 22 listopada w domu katechetycznym parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła na osiedlu Sikornik. Początek o godz. 19. O tym, jak układać budżet domowy w czasach kryzysu będą mówili Jon i Evelyn Bean, liderzy organizacji “Compass Catholics” ze Stanów Zjednoczonych. Małżeństwo po doświadczeniu własnego bankructwa i załamania finansów rodzinnych, postanowiło radykalnie zmienić podejście do pieniędzy i bliżej poznać, co na ten temat mówi Pismo Święte. Dzięki stosowaniu tych nowych reguł wyszli na prostą, a swoim doświadczeniem dzielą się dziś z innymi w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Mieszkają w Winter Springs na Florydzie, gdzie aktywnie angażują sie w parafii św. Szczepana.

Jon Bean pomaga ludziom, którzy są zainteresowani lepszym zarządzaniem domowym budżetem. Przez lata pracował w Crown Financial Ministeries, a w 2010 r. rozpoczął pracę dla katolików, tworząc "Compass Catholics" – posługę finansową w kontekście katolickim. W 2008 r. był u nas gościem spotkania na temat zarządzania budżetem domowym w dobie wielkiego kryzysu. Jak wspominają uczestnicy, wszyscy oczekiwali praktycznych porad dotyczących zabezpieczania czy korzystnych inwestycji, a prowadzący zaskoczył, twierdząc, że najlepszą inwestycją jest hojność, a powodem kryzysu chciwość. Tym razem w czasie pobytu Jona i Evelyn Bean w Polsce zaplanowano kilka spotkań w formie seminarium i konferencji. Odbędą się one pod patronatem "Gościa Niedzielnego".

W ubiegłym roku w Gliwicach odbyły się już spotkania dotyczące finansów, które cieszyły się zainteresowaniem. Najpierw rekolekcje, a później kursy dla animatorów, na których można było nauczyć się, jak planować domowy budżet, poznać, co Pismo Święte mówi o wolności i  uczciwym podejściu do finansów oraz dzieleniu się pieniędzmi z innymi.

Szczegółowe informacje o konferencji w Gliwicach na: www.inicjatywamissio.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama