Nowy numer 37/2021 Archiwum

"Oskar i pani Róża" na scenie

Teatr „Opoka” z Bobrownik Śląskich 11 listopada zaprasza na spektakl przygotowany na podstawie książki Érica-Emmanuela Schmitta.

W przedstawieniu bierze udział młodzież parafii Przemienienia Pańskiego, w sumie kilkanaście osób, głównie uczniowie gimnazjum i szkoły średniej. Na pomysł, żeby zaadaptować książkę Erica-Emmanuela Schmitta na potrzeby spektaklu wpadł ks. proboszcz Piotr Ciba, który od dwóch lat kieruje teatrem. – Wybraliśmy ten tytuł na Rok Wiary, bo książka jest o życiu wiecznym i wierze.  W niedzielę 4 listopada mieliśmy premierę przy szczelnie wypełnionej sali – mówi. Kolejne przedstawienie odbędzie się 11 listopada o 16.00 w Katolickim Centrum Kultury „Opoka" w parafii Przemienienia Pańskiego w Bobrownikach Śląskich. Po spektaklu odbędzie się spotkanie przy kawie.

Przedstawienie opowiada o chłopcu nieuleczalnie chorym na białaczkę. Każdego dnia odwiedza go stara Pani Róża, wolontariuszka, która za pomocą przedziwnych opowieści o legendarnych zapaśniczkach pomaga dziecku pogodzić się z nadchodzącą śmiercią. Wymyśla dla Oskara zadanie. Chłopiec ma przeżywać każdy kolejny dzień tak, jakby było to 10 lat. Każdego dnia będzie pisać list do Boga, w którym opisze swoje wątpliwości i doświadczenia życiowe.
Teatr „Opoka” działa przy parafii Przemienienia Pańskiego od ponad 10 lat. Wystawia różne spektakle – tragedie i komedie, historyczne i nierealne. – Wszystko to czynimy, aby szerzyć w naszej parafii i po za nią zamiłowanie do kultury i wiarę – wyjaśniają jego twórcy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama