Wiara do naśladowania

Parafia w Bobrownikach Śląskich jest kolejną, która otrzymała relikwie krwi bł. Jana Pawła II.

Uroczyste wprowadzenie relikwii odbyło się w niedzielę 4 listopada podczas Mszy św., sprawowanej przez ks. proboszcza Piotra Cibę. W tym dniu kazania o Janie Pawle II  i pochodzeniu relikwii – krwi, pobranej w szpitalu podczas leczenia głosił ks. Jan Kaczmarek ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy z Krakowa. To on osobiście postarał się o relikwie i neogotycki relikwiarz dla tej parafii. Został on umieszczony w kaplicy bł. Jana Pawła II z tyłu kościoła, którą 5 maja 2011 roku poświęcił bp Gerard Kusz. Wtedy zostały tam umieszczone relikwie drugiego stopnia (kawałek sutanny), które proboszcz przywiózł z uroczystości beatyfikacji w Rzymie.

- Kaplica ta cieszy się wielką czcią wśród parafian, którzy po każdej Mszy świętej modlą się tu o potrzebne łaski. Obecność relikwii krwi bł. Jana Pawła II przypomina nam o wyjątkowym pontyfikacie człowieka wielkiej wiary oraz o Jego wstawiennictwie za nami u Boga – mówi Beata Trzeja z Bobrownik. Po każdej Mszy była możliwość uczczenia relikwii przez wiernych.

W ołtarzu tej kaplicy znajdują się figury Jana Pawła II, siostry Faustyny i o. Pio. Ołtarz jest wotum wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..