Nowy numer 09/2024 Archiwum

Wieczór dla Norberta Blachy

W kościele Wszystkich Świętych w Gliwicach 4 listopada o 20.00 odbędzie się „Wieczór Zaduszkowy” poświęcony pamięci Norberta Blachy, kompozytora, aranżera, wykładowcy uczelni muzycznych, współtwórcy festiwalu „Cantate Deo” i wieloletniego organisty tego kościoła.

Koncert będzie składał się z dwóch części. Wystąpi Akademicki Zespół Muzyczny Politechniki Śląskiej pod dyrekcją Krystyny Krzyżanowskiej-Łobody i Kwartet C.D.N., czyli Cantate Deo Następni. Do niedawna występowali Norbert Blacha i Trio Wokalne. Po jego śmierci na początku tego roku, zespół przekształcił się w Kwartet C.D.N. w składzie: Iwona i Gabriela Blacha (córki Norberta), Anna Kaszowska i Bartek Pieszka. Powstał on z myślą o twórczości Norberta Blachy. 

– Chcemy wykonywać utwory taty, chcemy je śpiewać, żeby ta muzyka dalej żyła. Żeby jak najwięcej osób kojarzyło tatę nie tylko z „Modlitwą o pokój” i „Wesołym Wędrownikiem”, ale także z innymi utworami, które może nie są tak znane, a mogłyby być – mówi Gabriela Blacha.

Kwartet C.D.N. będzie koncertował też w Rybniku 9 grudnia podczas koncertu finałowego VI Międzynarodowego Silesia Gospel Festivalu im. Norberta Blachy, który poprzedzą warsztaty muzyczne. Więcej informacji: http://silesiagospelfestival.com.pl/.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy