Nowy numer 30/2021 Archiwum

Rachunek z miłości

Można do niego podejść na dwa sposoby. Jak do codziennego suchego raportu zdawanego Panu Bogu o swoich potknięciach albo zobaczyć, jak On tego dnia mówił do mnie z miłością i jak ja na tę miłość odpowiadałem.

Sesja  „O codziennym rachunku z miłości” odbędzie się 23–25 listopada w Centrum „Theotokos” w Gliwicach (w parafii jezuitów na osiedlu Kopernik, ul. Kopernika 63a). Poprowadzi ją odpowiedzialny za centrum o. Robert Więcek SJ, a jej tematyka będzie związana z rachunkiem sumienia, o którym mówi św. Ignacy Loyola. – Zamierzam przedstawić punkt po punkcie to narzędzie i sposoby korzystania z niego, by przyniosło ono owoc obfity – informuje prowadzący. Przewidzianych jest sześć konferencji, m.in. o odkrywaniu piękna i pożyteczności modlitwy rachunku sumienia, wartości zatrzymania się w zabieganej codzienności oraz o tym, czym jest i jaką moc ma dziękczynienie.

Sesja rozpoczyna się w piątek o godz. 18 Eucharystią w kościele Matki Bożej Kochawińskiej i tego dnia planowane jest pierwsze wprowadzenie. W sobotę cztery wprowadzenia i Eucharystia o godz. 12. W niedzielę jedna konferencja i dzielenie się w grupach, a całość zakończy Eucharystia o godz. 12 i wspólny obiad.

W czasie sesji będzie można adorować Najświętszego Sakramentu i porozmawiać z ojcami jezuitami. Zapisy i informacje na temat kosztów, zakwaterowania i wyżywienia – e-mail: ckid.theotokos@gmail.com, tel. 797 907 741. Szczegóły na: www.theotokos.org.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama