Nowy numer 31/2021 Archiwum

Oni są bliżej Boga

– Każdy katolik, który został ochrzczony, dąży do zbawienia, do obcowania z Bogiem twarzą w twarz – mówiła moderatorka oazy Mariola Wollmann.

Spotkanie, które odbyło się w nocy z 31 października na 1 listopada, zostało zorganizowane przez wspólnotę Ruchu Światło–Życie działającą przy tej parafii. Wieczór rozpoczął się od wspólnej modlitwy, w której proszono Ducha Świętego o obfite łaski. Następnie uczestnicy ćwiczyli śpiewy, wykonane później podczas nabożeństwa. Konferencję „Kult świętych w Kościele” wygłosił ks. Marek Olekszyk, diecezjalny moderator oazy. – Czymś normalnym jest prośba do drugiej osoby o modlitwę czy wsparcie. Tak samo można prosić świętych o wstawiennictwo. To też ludzie, tylko znajdujący się bliżej Boga – mówił. Zwrócił również uwagę na kult relikwii, który trwa od początków chrześcijaństwa aż do dnia dzisiejszego. Zaznaczył, że egzorcyści często korzystają ze wsparcia świętych, których modlitwa ma niesamowitą moc.

Punktem kulminacyjnym nabożeństwa była procesja błogosławionych. Przedstawiciele wspólnoty oazowej wnosili relikwiarze i ustawiali je na specjalnie przygotowanym miejscu, przy wypowiadanych słowach: „Witamy cię wśród nas!”. Przyniesiono 10 relikwii, m.in. bł. Karoliny Kózkówny, św. Jana Vianneya i bł. Jana Pawła II. Ta część nabożeństwa zakończyła się Litanią do Wszystkich Świętych.

Czuwanie miało przybliżyć wiernym, jak działa oaza i w jaki sposób jej członkowie pogłębiają swoją wiarę. Podczas wakacyjnych rekolekcji uczestniczyli oni w zajęciach tzw. diakonii tańca. Polega to na wielbieniu Pana właśnie poprzez taniec. Dlatego też na zakończenie spotkania wspólnota zaprosiła wszystkich wiernych do świętowania pod hasłem: „Wszyscy święci balują w niebie”.

Ks. Marek Olekszyk przypomniał również jeden z listów papieża Jana Pawła II, w którym zaznaczył on, że dla chrześcijan pytanie: „Czy chcesz przyjąć chrzest?” jest jednoznaczne z innym: „Czy chcesz zostać świętym?”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama