GN 32/2018 Archiwum

Rudy 2013

Stare Opactwo, czyli sanktuarium Matki Bożej Pokornej i Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach ma już kalendarz na następny rok.

Jest to druga edycja opatrzona autorskimi zdjęciami. Kalendarz został opracowany z myślą o bieżących liturgicznych i historycznych uroczystościach. Znajdziemy w nim informacje dotyczące sanktuarium Matki Bożej Pokornej i miejscowej parafii Wniebowzięcia NMP,  historii miejscowości i wydarzeń kulturalnych planowanych w Starym Opactwie. Na ostatniej stronie znajduje się krótka notka historyczna o pobycie Króla Jana III Sobieskiego w Rudach w drodze do Wiednia 23 sierpnia 1683 roku. Zdjęcia wykonał Marek Tomasiak

Opactwo w Rudach powstało w połowie XIII wieku i przetrwało różne burzliwe dzieje. Część klasztorna w ostatnich latach została odrestaurowana i mieści się w niej Ośrodek Formacyjno-Edukacyjny Diecezji Gliwickiej. Odbywają się tutaj różne spotkania: rekolekcje, sympozja, wernisaże.  

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma