Z czterema Ewangelistami

Nieszpory, procesja, inscenizacje Teatru A i litania wypełnią tegoroczny Wieczór Świętych w Gliwicach.

Nie byłoby Bożego sposobu przeżywania swojego powołania, gdyby nie Boże Objawienie zapisane na kartach Pisma Świętego. Kolejnemu Wieczorowi Świętych towarzyszyć będą relikwie czterech świętych Ewangelistów. Wraz z Ewangelistami chcemy zaczerpnąć ze źródeł naszej wiary. Wiara i świętość wielu zrodziła się ze słuchania Bożego Słowa, które także dzięki nim zostało spisane i przekazywane przez pokolenia – informuje ks. Artur Pytel, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Czuwanie modlitewne rozpocznie się w katedrze Świętych Piotra i Pawła nieszporami o 19.00. Po nich uformuje się procesja do kościoła Wszystkich Świętych, która zatrzyma się przy czterech stacjach. Teatr A przedstawi postacie poszczególnych Ewangelistów w kontekście ich powołania i symboli im przypisanych. Zakończenie wieczoru przewidziane jest ok. 20.20 w kościele Wszystkich Świętych, gdzie odśpiewana będzie Litania do Wszystkich Świętych.

Na gliwicki Wieczór Świętych sprowadzone zostaną relikwie Ewangelistów, których użyczy parafia św. Michała Archanioła w Leśnej k. Żywca.

W zeszłym roku wieczór był poświęcony patronom gliwickich parafii.

« 1 »