Nowy numer 23/2021 Archiwum

Koncert pamięci Norberta Blachy

Uroczystym koncertem finałowym w Gliwickim Teatrze Muzycznym zakończyła się trwająca przez dwa dni (27 i 28 października) II Gliwicka Jesień Gospel.

W imprezie, zorganizowanej przez stowarzyszenie G-ART, wzięli udział zaproszeni muzycy oraz chór stworzony przez uczestników warsztatów, które odbyły się podczas weekendu w Centrum Edukacyjnym im. bł. Jana Pawła II w Gliwicach.

Koncert dedykowano pamięci zmarłego w lutym br. Norberta Blachy, gliwickiego muzyka, kompozytora, aranżera i producenta, wielkiego propagatora muzyki chrześcijańskiej, w tym również gospel.

Na scenie wystąpił zespół instrumentalny składający się z absolwentów Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach oraz wokaliści: Mieczysław Szcześniak, Anna Gadt, Katarzyna „Puma” Piasecka, Gabriela Gąsior, Anna Ruttar, Adam Rymarz i Wojciech Myrczek. Wszyscy oni związani byli ze śp. Norbertem Blachą. W pierwszej części koncertu zaprezentowali repertuar oparty na jego aranżacjach. Utwory, których nie mogło zabraknąć na takiej imprezie.

Po przerwie publiczność mogła podziwiać owoce warsztatowej pracy ponad setki chórzystów. W ciągu dwóch dni, pod okiem instruktorów – Gabrieli Gąsior i Adama Rymarza – przygotowali się oni do zaśpiewania wraz z zaproszonymi solistami polskich i zagranicznych utworów gospel, a także piosenek z repertuaru Mietka Szcześniaka oraz zespołu Deus Meus.

Utworem finałowym był „Wesoły wędrownik”, skomponowany przez samego Norberta Blachę do tekstu Josepha von Eichendorffa. Jak mówią organizatorzy, Norbert zwykł w ten sposób kończyć wiele koncertów, dlatego też i oni postanowili wpisać się w tę tradycję.

 


 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama