Nowy numer 08/2024 Archiwum

Wieże ciśnień na Śląsku

Muzeum Górnictwa Węglowego zaprasza na wycieczkę objazdową nietypowym szlakiem architektonicznym.

– Tym razem uczestnicy naszej wycieczki będą mieli okazję podziwiać niesamowitą architekturę śląskich wież ciśnień, czyli budynków, które odpowiadały za utrzymywanie ciśnienia w sieci wodociągowej i równomierny dopływ wody do mieszkań i fabryk – wyjaśniają organizatorzy na stronie muzeum. Wycieczka odbędzie się w sobotę 10 listopada, rozpoczęcie o 9.00 w gmachu Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Prowadzić ją będzie Michał Dzióbek, historyk, muzealnik, zawodowy przewodnik po województwie śląskim. W programie jest prezentacja kilkunastu wież znajdujących się na terenie: Zabrza, Bytomia, Rudy Śląskiej, Świętochłowic, Chorzowa i Katowic.

Zapisy trwają do 8 listopada lub do wyczerpania miejsc. Transport uczestników wycieczki odbywać się będzie autobusem z przewagą miejsc stojących.

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo – należy podać imię i nazwisko uczestników wycieczki oraz telefon kontaktowy na adres zwiedzanie@muzeumgornictwa.pl (w temacie maila wpisując „WYCIECZKA”),  telefonicznie – 32 271 88 31 wewn. 30 (od 7.30 do 15.30)  lub osobiście w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, ul. 3 Maja 19. Koszt udziału: 15 zł.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy