Nowy numer 33/2018 Archiwum

Katechezy na Wojtuli

W Gliwicach Wójtowej Wsi 23 października rozpoczyna się cykl katechez neokatechumenalnych dla młodzieży i dorosłych.

Katechezy w parafii św. Antoniego w Gliwicach prowadzić będzie ks. proboszcz Stefan Ziaja z grupą katechistów świeckich. Przeznaczone są dla dorosłych i młodzieży, którzy chcą pogłębić swoją wiarę lub oddalili się od Chrystusa. To doskonałe narzędzie dla wszystkich wątpiących i poszukujących, dla tych, którzy szukają Boga, wspólnoty, czy nie mogą sobie poradzić z jakimś cierpieniem.

Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki o godz. 18.45, bezpośrednio po Eucharystii w kościele św. Antoniego przy ul. Głowackiego. Cykl katechez obejmuje 15 spotkań, które kończą się tzw. konwiwencją założeniową nowej wspólnoty.

Droga Neokatechumenalna to formacja wiary,  pozwalająca na odkrycie bogactwa darów Chrztu świętego. Po cyklu katechez, które trwają dwa miesiące, powstaje nowa wspólnota, w której celebruje się Słowo Boże, Eucharystię oraz uczy się chodzić w pokorze i miłości wobec braci.

 


 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma