Nowy numer 23/2021 Archiwum

Dworzec przed Wszystkimi Świętymi

Hala nowego dworca PKP w Katowicach zostanie otwarta 29 października.

To dzień wcześniej, niż pierwotnie planowano. PKP tłumaczy, że ma to związek z przewidywanym wzmożonym ruchem przed Dniem Wszystkich Świętych. Mieszkańcy Katowic i innych miast są zaproszeni na uroczyste otwarcie hali dworca w poniedziałek 29 października o godzinie 16.00. Trzy godziny później rozbłyśnie zamontowany nad dworcem neon z napisem „Katowice”.

Na przełomie grudnia i stycznia ma zostać uruchomiony podziemny, przelotowy terminal autobusowy. – Wykonano już tam 90 procent prac – mówi Antoni Pomorski, dyrektor Projektu Przebudowy Dworca Kolejowego w Katowicach. Teraz trwają prace brukarskie przy budowie wysp autobusowych i chodników dla pasażerów.

Do połowy przyszłego roku ma też nastąpić otwarcie Galerii Katowickiej o powierzchni z 250 sklepami i punktami usługowymi. Pasażerowie korzystający z dworca oraz klienci galerii handlowej będą mieli również do dyspozycji podziemny parking na 1200 samochodów. W ostatnim etapie inwestycji zostanie wzniesiony nowoczesny biurowiec - powstanie obok hali dworca.

W nowej hali dworca jest 31 punktów handlowo-usługowych, m.in. bar szybkiej obsługi McDonald’s, kawiarnia Starbucks, kioski, księgarnia, cukiernia, apteka. Działają już ruchome chodniki. Budowlańcy odtworzyli też 16 betonowych kielichów, których broniła część mieszkańców Katowic.

 


 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama