GN 32/2018 Archiwum

Kalendarz - cegiełka

Jak co roku ośrodek rehabilitacyjny w Rusinowicach wydał kalendarz, z którego dochód przeznaczony będzie na funkcjoniwanie placówki

Rusinowice 2013 -  kalendarz na biurko w kolorowej szacie graficznej, na przykładzie licznych fotografii ilustruje działalność i charakter ośrodka, do którego przyjeżdżają dzieci z całej Polski na trzytygodniowe turnusy. Znajdziemy w nim przede wszystkim portrety dzieci, które w minionym czasie skorzystały z rehabilitacji.

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej pw. św. Rafała Archanioła w Rusinowicach powstał z inicjatywy śp. bp. Czesława Domina, który pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Charytatywnej Episkopatu Polski. Poświęcenie i oficjalne otwarcie odbyło się 12 czerwca 1994 roku.

Jego celem jest kompleksowa rehabilitacja dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z dysfunkcją narządów ruchu oraz chorych na cukrzycę insulinozależną, połączona ze szkoleniem ich opiekunów. Ośrodek przygotowuje rodziców do rehabilitacji domowej.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma