Nowy numer 33/2018 Archiwum

Trasy po europejsku

Oznakowane i zmodernizowane trasy rowerowe oraz centra turystyki i miejsca postojowe czekają na rowerzystów.

W sobotę 20 października o 12.00 na placu przy Zamku w Chudowie odbędzie się uroczyste otwarcie tras rowerowych powiatu gliwickiego. Poprzedzi je krótki rajd rowerowy, który wystartuje o 11.00 spod restauracji "Szmaragdowa" w Gierałtowicach (ul. ks. Roboty 69).

W projekt tras rowerowych, dofinansowany przez Unię Europejską, włączyły się wszystkie gminy powiatu gliwickiego: Gierałtowice, Knurów, Pilchowice, Pyskowice, Sośnicowice, Rudziniec, Toszek i Wielowieś. Liderem jest powiat gliwicki.

Na turystów czekają nie tylko oznakowane i zmodernizowane trasy rowerowe, ale także dwa centra turystyki rowerowej – wiata na Zamku w Chudowie i zadaszona basteja na Zamku w Toszku oraz miejsca postojowe nad Jeziorem Pławniowickim i w Rachowicach.

W ramach projektu oznakowanych zostało 211,5 km tras rowerowych. Ich numeracja jest zgodna z koncepcją Śląskiej Sieci Tras Rowerowych. Ponieważ część istniejących tras była bardzo zdegradowana, na odcinku ok. 50 km dokonano zmiany ich nawierzchni. Przygotowano też mapy tras rowerowych, które będą rozdawane w dniu otwarcia, a później będą dostępne m.in. w starostwie.

Bliższe informacje oraz mapy przebiegu tras znajdują się na stronie www.powiatgliwicki.pl, zakładka Rowerem przez powiat gliwicki.


 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma