Nowy numer 21/2018 Archiwum

Rusza podziemna kolejka

Zabytkowa Kopalnia Guido w Zabrzu ma nową atrakcję. Jest to pierwsza w Europie, a być może i na świecie, podwieszana kolejka podziemna.

Inauguracja kolejki odbędzie się 20 października. Przejazd włączony został w atrakcje zwiedzania poziomu 320, wydłużając tę trasę do 2,5 kilometra. Od niedzieli 21 października będzie ona dostępna dla wszystkich zwiedzających – w cenie biletu zwiedzania kopalni.

Do użytku oddano też zrewitalizowaną Komorę Badawczą nr 8, gdzie znajduje się sala gotowa do przyjęcia gości i artystów występujących w GUIDO w ramach imprez pod hasłem Kultura na Poziomie.

W programie uroczystości otwarcia obu obiektów, 20 października, przewidziano koncert muzyków Filharmonii Śląskiej oraz Štatny Komorný Orchester Žilina ze Słowacji w odrestaurowanym wnętrzu oraz przejazd podwieszaną kolejką.


 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma