Nowy numer 21/2018 Archiwum

Trzeba nam siać...

W Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu odbędzie się spotkanie z ks. prałatem Józefem Kusche, wieloletnim proboszczem parafii św. Anny.

Urodził się w 1941 roku w Cisku koło Koźla na Opolszczyżnie. Po ukończeniu seminarium duchownego w Nysie, w 1965 roku przyjął święcenia kapłańskie w Opolu. Znany duszpasterz i animator życia społeczno-religijnego, w Zabrzu spędził 44 lata ze swojej 47-letniej posługi kapłańskiej. Był w tym mieście wikarym w parafii św. Anny, potem proboszczem w parafii św. Teresy w Mikulczycach, administratorem i proboszczem parafii św. Anny od 1986 roku.

Niestrudzony w swoich licznych inicjatywach, wytrwały w walce z reżimem PRL-u, oddany swoim parafianom. Zawsze wspierał potrzebujących, zasłynął m.in. z licznych wyjazdów, organizowanych dla młodzieży i dorosłych. W 2006 roku otrzymał Wyróżnienie im. św. Kamila, patrona Zabrza, nadawane mieszkańcom miasta i instytucjom zasłużonym dla lokalnej społeczności.

W tym roku przeszedł na emeryturę, ale nadal pełni posługę kapłańską w kościele św. Anny.

Spotkanie z ks. Józefem Kusche pt."Trzeba nam siać..."  odbędzie się 19 października o 17.30 w Sali Witrażowej Muzeum Górnictwa Węglowego przy ul. 3 Maja 19 w Zabrzu.

Organizatorem wieczoru jest Miejska Biblioteka Publiczna, Klub Inteligencji Katolickiej - Sekcja Ogólnospołeczna Zabrze i Muzeum Górnictwa Węglowego.

 

 

 


 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma